Aktürk İplik

HAKKIMIZDA

Bir aile şirketi olarak yola çıkan Aktürk İplik, babamız Nuh Aktürk’ün çorap sektöründeki 45 yılı aşkın tecrübesini ve kaliteli iş anlayışını benimseyerek, iplik sektöründe de müşterilerine en kaliteli ürünleri, en doğru şekilde sunmak için 2021 yılında kurulmuştur.

 

Sektördeki gelişmeleri ve pazardaki yeni talepleri yakından takip ederek, tüm değişimlere hızlı tepki verebilen ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan bir organizasyon yapısına sahiptir.

 

Geniş ürün yelpazesiyle, müşterilerinin her türlü ihtiyacına cevap verebilmek ve yenilikçi, sürdürülebilir ve hep daha iyisini sunma arzusuyla müşterilerinin güvenilir çözüm ortağı olmayı hedeflemektedir.

Vizyon

Yenilikçi, araştırmacı ve geliştirmeci yönetim politikasıyla; her adımda müşteri memnuniyeti odaklı, sürdürülebilir teknolojilerle çevresel ve sosyal sorumluluklarını yerini getiren, ulusal ve uluslararası pazarda değişen talep ve istekler doğrultusunda istikrarlı, kaliteli, hızlı üretim ve hizmet ile sektörde örnek ve lider bir kurum olmak.

Misyon

Müşterilerimizin değişen ihtiyaçlarını göz önüne alarak; bunu yaparken de dünya standartlarını takip edip, teknolojik yenilikleri ürün kalitesine dahil ederek öncü-yaratıcı çözümler ve kurumsal bir yapı ile dürüstlük ve güvenilirlik kavramlarından ödün vermeyerek en iyi ve kaliteli hizmeti veren, gelişmeyi ve büyümeyi kendine hedef edinen güvenilir ve itibarlı bir şirket olarak sektördeki varlığımızı sürdürmek.

Temel Değerlerimiz

En kaliteli ürünleri en doğru şekilde müşteriye sunmak için teknolojik gelişmeleri en yakından takip eden ve dünya standartlarında hizmet veren Aktürk İplik, modern bilgi ve teknoloji imkânlarından yararlanarak aynı inanç birliği içerisinde olduğu çalışanlarıyla birlikte sürekli gelişme felsefesi ışığında; çalışanların kendilerini geliştirmeleri ve potansiyellerini ortaya koyabilmeleri için gerekli zemini hazırlamış, bu disiplin ve öngörüyle kalitede ve her alanda üretimde lider olmayı amaçlamıştır.

Kalite Politikamız

Tüm müşterilerimizin iş süreçlerine katkıda bulunmak ve üretim kalitelerini geliştirmeleri için sürekli bilgi paylaşımı içerisinde çalışmak.

Sürdürülebilir bir şirket olma yolundaki çalışmalarımızda sosyal performansımızı yansıtan faaliyetlerimiz;

 

 • İstihdamı sağlarken kurumsal yaklaşımımızda toplumsal cinsiyet eşitliği, çalışanda çeşitlilik ve fırsat eşitliğini sağlamayı hedefliyoruz.
 • Müşteri memnuniyetini esas alarak tercih edilip benimsenen bir marka olmak için çalışıyoruz.
 • Kendimizi sürekli geliştirip yeni yetkinlikler kazanıyoruz, kalite ve süreç odaklı çalışıyoruz.
 • Tespit edilen tüm öneri ve müşteri memnuniyeti kapsamındaki çalışmaların üretim, hizmet ve yönetim sisteme dahil edilerek, kalitemizin sürekli iyileştirilmesini sağlıyoruz.
 • Doğaya, emeğe, farklı düşüncelere ve rakiplerimize saygı duyuyoruz.
Çevre Politikamız

Aktürk İplik olarak sunduğumuz tüm hizmetlerde yaşama, doğaya ve çevreye olan saygımızı da göz önünde bulunduruyoruz. Temiz ve sağlıklı bir çevrenin gelecek nesillere aktarılmasını önemsiyoruz.

 

Kaynaklarımızı en doğru şekilde kullanarak faaliyetlerimizi, ürünlerimiz ve hizmetlerimizin çevre üzerindeki etkisini en aza indirmek en öncelikli amacımız. Bu doğrultuda çevre politikamız;

 

 • Döngüsel ekonominin bir parçası olarak; geri kazanım, geri dönüşüm ve diğer uygun yöntemlerle doğal kaynakların korunmasını teşvik etmek için programlar geliştirmek 
 • Çevre boyutları ile ilgili tüm yasal genellikler ile müşteri gerekliliklerini sağlayarak sürekli gelişim ve iyileştirme sağlamak.
 • Teknik ve ekonomik olanaklar çerçevesinde çevreye en az zarar veren uygun teknolojileri kullanıp ham madde kullanımını azaltarak, doğal kaynakların korunması sağlamak.
 • Çevresel performansımız sürekli iyileştirmesi yönünde çevre yönetim sistemimizi geliştirmek.
 • Çevreye olan sorumluluklarımız konusunda tüm çalışmalarımızı, taşeronlarımız ve çevre halkını bilinçlendirerek katılımlarını sağlamak.
 • Ürünün çevresel etkilerinin iyileştirilebilmesi için tedarikçilerle ve müşterilerle sürekli iletişim içerisinde bulunmak.
 • İş sağlığı ve güvenliği kuralları çerçevesinde oluşabilecek acil durum risklerini azaltarak, sağlık, güvenlik ve çevre bütünlüğünü oluşturmaktır.
Bizimle İletişime Geçin